+48 605 609 644, (12) 648 95 18

serwis@serwisklimy.pl

ul. T. Ptaszyckiego 21b, 31-979 Kraków

Pompy ciepła

Zaprojektowanie oraz uruchomienie układu c.o. lub c.w.u z pompą ciepła jest łatwym i czytelnym procesem dla nowego obiektu jak i modernizowanego. Bez kosztownych przeróbek można podpiąć dodatkowe źródło pompę ciepła do instalacji ogrzewania przy zachowaniu istniejących funkcji użytkowych. Kalkulacja kosztów szybko wykaże po jakim czasie można liczyć na zwrot poniesionych kosztów (wartością dodaną jest komfort użytkowania). Obecnie dostępne na rynku urządzenia można podzielić na dwie kategorie. Ze względu na wykorzystanie dolnego źródła pompy dzielimy na gruntowe oraz powietrzne.

Pompy gruntowe wymagają zbudowania wymiennika złożonego z sieci rur pod powierzchnią gruntu (poniżej 1m) tzw układ poziomy lub w głębokich odwiertach pionowych około 100m, w których rury wymieniają ciepło miedzy gruntem a solanką tłoczoną pompą o dużej wydajności. Drugie, górne źródło znajdujące się w kotłowni zasilane przez  gorące gazy sprężarki ogrzewa wodę układu c.o. lub c.w.u. budynku. Zaletą układu jest duża energooszczędność podczas eksploatacji, a wadą koszty inwestycji.

Z tych względów producenci wprowadzili na rynek pompę powietrzną, w której dolne źródło wykorzystuję powietrze atmosferyczne do wymiany cieplej. Możliwości, funkcję oraz sterowanie powietrznych pomp ciepła są podobne do pomp gruntowych. Prosty układ i szybki montaż z roku na rok zwiększa grono użytkowników powietrznych pomp ciepła. Współpracujemy z polskimi producentami pomp m.in. firmą Hewalex jak również z niemieckim producentem kotłów oraz pomp ciepła Buderus.

Zalety

  • generuje najtańsze koszty ogrzewania wśród dostępnych na rynku
  • jest ekologicznym źródłem energii (wykorzystuje temperatury gruntu i powietrza)
  • wielofunkcyjność i dopasowanie pracy pompy do potrzeb (praca zima/lato)
  • pokrywają całkowite zapotrzebowanie na energie i  są bezobsługowe,

Wady

  • koszt inwestycji
  • obiekt musi posiadać zdolność do montażu dolnego źródła
  • przy długotrwałych awariach prądu zalecane jest dodatkowe źródło energii elektrycznej
12

Lat doświadczenia

0

Zrealizowanych zleceń

0

Zadowolonych klientów

0

Wykonane elementy

Zapraszamy do współpracy

Gwarantujemy rzetelność i profesjonalizm